Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sterownik świateł O2 FL (1K0937085D87H) - dziwne zachowanie.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Sterownik świateł O2 FL (1K0937085D87H) - dziwne zachowanie.

    witam

    jakoż że jest ta pora roku i są intensywne opady deszczu które działają baaaardzo niekorzystnie na moją skodę po ostatniej ulewie dzieją się cyrki z moim zamkiem kierowcy otwiera się normalnie jak chce zamknąć z kluczyka to reszta się zamyka a ten kierowcy zamyka się mechanicznie raz elektrycznie a raz mechanicznie dodam że jak przekręcę kluczyk w stacyjce to zamek ten cyka tak jak przy otwieraniu tego zamka i cyka cały czas nawet jak jadę to cyka jak by się cały czas otwierał bezsensu już nie mam sił do tego złoma może uszczelki mam jakieś że tak powiem do dupy od szyb że mi leci woda i wszystko zalewa

  • #2
    Sterownik świateł O2 FL (1K0937085D87H) - dziwne zachowanie.

    No i stało się!

    Po pięciu latach bezawaryjności coś się stało z moją Octą. Po włączeniu silnika dzieje się coś takiego: nie pali się prawy przedni reflektor oraz lewy tylni. Na domiar złego kierunkowskazy przestały wykonywać swoje obowiązki i alarm, który po przyśnięciu guzika otwierania drzwi nie działa (muszę otwierać kluczykiem).

    Czy ktoś się spotkał z takimi objawami? Czytałem coś o takim sterowniku: 1K0937085D87H, ale nie wiem czy o to chodzi.

    Koledzy, pomożecie?
    www.wmspotters.pl --- Autko WMSpotters

    Komentarz


    • #3
      Skunik86, masz możliwość zrobienia autoskana? 1K0937085D to BCM (sterownik sieci pokładowej) i m.in. odpowiada za pracę świateł i alarmu.
      Pozdrawiam,
      Grzesiek


      Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
      Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


      Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

      Komentarz


      • #4
        Niestety nie mam możliwości zrobienia autoskana. W związku z powyższym, jeśli to chodzi o ten sterownik, to jak mam się przygotować cenowo na jego naprawę? Czy mogę go sam zakupić i sam wymienić?

        Jeśli nie, to ile mniej więcej powinna kosztować usługa wymiany?
        www.wmspotters.pl --- Autko WMSpotters

        Komentarz


        • #5
          Skunik86, tu masz spis osób z VCDS-em w twoim województwie
          Forum - Octavia Club Polska
          Jak zrobisz autoscana to będzie wiadomo co w trawie piszczy.

          Jeśli sterownik jest uszkodzony fizycznie to tylko wymiana. Gdyby to był jakiś błąd programowy to można spróbować go przeflashować (kilka osób na forum świadczy takie usługi.).
          Nowy/używany sterownik możesz kupić we własnym zakresie ale po włożeniu do auta trzeba go będzie zakodować VCDS-em lub VAS-em.
          Ceny sterowników zależą od tego jaki model u Ciebie siedzi.
          Tu masz przykładowe ceny nowych sterowników
          Link

          Komentarz


          • #6
            Skunik86, Odezwij się na PW to coś zaradzimy , jak będzie potrzeba wymiany i kodowania to też się ogarnie 8) .

            Komentarz


            • #7
              Skunik86, jakby się okazało że masz uszkodzony to mam taki "D" na zbyciu.
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz


              • #8
                Dzięki panowie! Będę się odzywać na priv!
                www.wmspotters.pl --- Autko WMSpotters

                Komentarz


                • #9
                  Witam Kolegów,

                  podobny problem przydarzył mi się w dniu dzisiejszym. To co zauważyłem to: brak prawego światła mijania, prawego przedniego kierunkowskazu, lewego postojowego, podświetlenia tablicy, świateł dziennych, prawego wstecznego, lewego tylnego kierunkowskazu... Oznacza to że moduł komfortu czy świateł jest do wymiany czy jest jakieś magiczne zaklęcie?? Bez podpięcia do kompa pewnie się nie obejdzie...??

                  Pozdrawiam,
                  Michał

                  Komentarz


                  • #10
                    Barry, Na początku sprawdź bezpieczniki w komorze silnika F16 i F26 ( one odpowiadają za zasilenie sterownika J-519 czyli BCM ) , czy są OK i nie maja zaśniedziałych styków , możesz nawet zastosować jakiś preparat do styków .
                    Jak to nie pomoże to prawdopodobnie wymiana BCM .
                    No i obowiązkowo podpięcie do kompa .

                    Komentarz


                    • #11
                      Wszystko sprawdziłem, bezpieczniki, styki. Pierwsze podpięcie pod kompa ukazało tylko błędy jakie były widoczne na maxidocie. Im głębiej tym gorzej... Okazało się, że sterownik od abs-u się rozkodował i wywalił takie błędy, ponowne kodowanie zażegnało błąd i uniknąłem wymiany modułu. Wszystkie światła wróciły a komunikaty zniknęły.

                      Dzięki za podpowiedzi.

                      Pozdr.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X